Akademia z okazji Święta Niepodległości

Wyśmienita gra aktorska, patriotyczne wiersze i pieśni –  tym wszystkim zachwycać się mogli zaproszeni goście, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły w dniu 9 listopada br.

Narodowe Święto Niepodległości, jako jedno z najważniejszych świąt państwowych, na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości polskiego szkolnictwa. Uczniowie naszej placówki przygotowali z tej okazji niezwykle wzruszające, a zarazem niepozbawione humoru wystąpienia.

Jako pierwsze popis dały klasy 4-6, prezentując przed widownią składające się z dwóch części przedstawienie. Nieszablonowe wystąpienie, w trakcie którego dwóch reporterów przeprowadziło sondę uliczną na temat wiedzy społeczeństwa o zbliżającym się święcie, zostało nagrodzone gorącymi brawami. Nie mniej ciekawa dla publiczności okazała się druga część spektaklu, w trakcie której zaprezentowane zostały dzieje naszego kraju oraz przepełnione patriotyzmem utwory. Dzięki tym inscenizacjom uczestnicy akademii mogli prześledzić losy Polski, naszej Ojczyzny, ziemi użyźnionej prochami walczących o niepodległość bohaterów.

Ogromny potencjał sceniczny został odkryty także i u najmłodszych uczniów naszej szkoły. Każda z klas zaprezentowała powiązaną tematycznie ze zbliżającą się rocznicą piosenkę. Klasa pierwsza odśpiewała „……”, klasa druga – „Jesteśmy Polską i Polakiem”, z kolei klasa trzecia – „Dzień Niepodległości”. Wyszło bezbłędnie!

W tym szczególnym i pełnym emocji dniu czuliśmy się zaszczyceni obecnością Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień – ppłk dypl. Romana Nowogrodzkiego oraz przedstawicieli Bractwa Kurkowego Grodu Zabrzańskiego w naszej szkole. Dzięki ich uprzejmości byliśmy świadkami pokazu z użyciem dawnej broni. To niezwykłe doświadczenie na długo zostanie w naszej pamięci.

Comments are closed.