Spotkanie z p. Bronisławem Wątrobą

Od początku nasze działania edukacyjne i liczne inicjatywy wspiera wielu ludzi. W ubiegłym tygodniu Regina Wieczorek – Dyrektor naszej szkoły miała okazję się spotkać z niezwykłym człowiekiem p. Bronisławem Wątrobą z Halemby, który przekazał bezpłatnie na rzecz konkursu „Godomy po naszymu” liczne pozycje książkowe.

Bronisław Wątroba znany jest w Rudzie Śląskiej jako fraszkopisarz, animator kultury i popularyzator śląskiej mowy oraz numizmatyk. Jego twórczość w dziedzinie literatury oparta jest na fraszkach pisanych gwarą śląską. Jest on współorganizatorem różnych konkursów, a także wystaw kolekcjonerskich. Dzięki niemu w Rudzie Śląskiej organizowany jest m.in. Zlot Miłośników Śląskiej Fraszki. Ślicznie mu za to dziękujemy!

Ponadto pozwolił nam na prezentację – organizację wystawy jego autorstwa pt. „NOTGELDY”

Wystawa będzie dostępna dla naszych uczniów od 4 listopada br.

Dziękujemy!

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Comments are closed.